X
تبلیغات
رایتل

کامپیوتر ۰ اینترنت ۰ دانلود ۰ پروکسی

آموزش کامپیوتر و اینترنت و پروکسی

کنترل استفاده از اینترنت

این هم برای والدینی که می خوان اینترنت بچه هارو کنترل کنند تا بدونن بچه ها از چه سایتهای استفاده کردن .

بعضی از والدین (Parents) نگران فرزندان (Kids) خود درباره نحوه استفاده (Use) آنها با اینترنت     (Internet) هستن. و اینکه کجا (Where) میرن؟ چی (What) کار میکنن و اینا. البته این تنها نمیتونه باعث استفاده از برنامه های کنترل اینترنت باشه. بسیاری از کارمندان شرکتهایی که دارای اینترنت هستن، وقتی زیادی رو با اینترنت برای استفاده شخصی از آن میکنن. در این بین رئیس شرکت (Boss) در نقش بوق(Horn) ظاهر میشه و هیچ کار و کنترلی درباره کارهای انجام شده توسط اینترنت رو نداره. آمار جهانی ارسال شده به خوده بنده گواه این رو میده که با اومدن اینترنت به مراکز و شرکتها وقتهای تلف شده کارمندان به مقدار چشم گیری افزایش بیافته است. این وقتهای تلف شده باعث ضرر اقتصادی سردرد آوری به کشور میشود.

همون طور که در بالا گفتم عده ای از والدین نیز نگران بچه های خود درباره نحوه استفاده آنها از اینترنت هستن و اینکه یه وقت سایت مبتذل باز نکنن که تهاجم فرهنگی بیاد تو کشورشون. عده ای از سایتها که برای کودکان گوگولی مگولی مطلب مینویسن، استفاده از سایتهای هوشمند برای کنترل محتوایی که کودکان به آن دسترسی دارند رو پیشنهاد میکنن و خودشونو میکشن که شما بفرما تو سایت ما و اینا. البته آمدن و قانون از خودشون در کردن که کودکان زیر 13 سالم نباید چت کنن. که کودکان زیر 13 سال هم گفتن: باشه! ما اصلا چت نمیکنیم!. بعد از این قانون دیگه هیچ کودک 13 ساله به پایین تری در اینترنت دیده نشد! چون تمام کودکان 13 ساله به پایین خودشون رو 18 ساله معرفی میکردن.
یکی از راه حلها میتونه استفاده از ISP هایی باشه که فیلتر دارن، که درحال حاضر تو ایران تا دلت بخواد هس. ولی بازم راه حله خوبی نیس چون همین سایت خودمون داره پروکسی تبلیغ میکنه، آی پی میده تا تمام فیلترها سوسک بشن و اینا. و هچنین میشه فیلتر رو به صورت دستی بر روی کامپیوتر نصب کرد. برنامه هایی که این کارو میکنن. مثلاَ: Cyber Patrol و یا Net Nanny که به ترتیب از سایتهای: www.cyberpatrol.com و www.netnanny.com میشه دانلودشون کرد. این برنامه ها بسیار خفن هستن و حتی میتونن چت کردن و یا تمام ارتباط های همزمان رو فیلتر کنن و یارو رو خفن، خفه کنن.
از فیلتر ها که بگزریم، میتونیم بزاریم بچه هر کاری میخواد بکنه. بعد با یک نرم افزار که بصورت قاچاقی بر روی کامپیوتر نصب کردیم، ببینیم چه کار کرده. بعد که فهمیدیم دو تا میزنیم تو گوشش تا آدم بشه! اگرم پرسید از کجا فهمیدین خیلی به صورت طبیعی، میگیم کلاغه گفته!
از این نوع نرم افزارها اگر بخواین، میتونین در سایت www.getnetwise.org چندتایی دانلود کنین. و همچنین نرم افزارهایی به نام NetSnitch (www.sharptechnology.com ) و یا نرم افزار رایگان ICUSurf (www.icusurf.com) این کارو میکنن. این نرم افزار آخریه اطلاعات رو میتونه به موبایل و یا PDA هم بفرسته.

کنترل لیست وب سایتها

نرم افزارهای کنترل کننده لیست تمامی وب سایتهایی که طرف باز کرده را در فایلی که با سیستم های امنیتی پیش رفته و ضد حریق! محافظت میشه، نگهداری میکنه و تنها کسی میتونه از اونا دیدن نماید که کلمه عبور را بدونه. از جمله این نرم افزارها میشه به Bounce و CybberSiter در سایتهای:
www.bouncefilterware.com و www.cybersitter.com اشاره کرد.

ثبت ضربات وارد بر کیبورد

عده ای از نرم افزارها نیز ضربات وارد بر صفحه کلید رو ثبت میکنن. در این صورت اگر طرف چت کنه شما میفهمین اون چی گفته، و یا اگه پسوردش رو تایپ کنه اونم ثبت میشه! خلاصه از سیر تا پیاز یارو میاد دیگه.
از جمله این نرم افزار ها میشه به KeyNab (www.keynab.com) اشاره کرد. این برنامه که گفتم اینقدر ناقولا بیده که حتی با زدن Ctrl+Alt+Delete هم نمیشه اونو دید و حذف کرد و فقط کاره خودشو میکنه و تمام نوشته ها رو ثبت میکنه.

ثبت محتوای چیزایی که نمایش داده شده

حالا ممکنه شما بخواین به محتوایی که دیگران برای کودک دلبندتان ارسال میکنن رو هم ببینین.(شما خیلی فضول تشریف دارین!) این کار با نرم افزارهای قبلی که گفتم امکان پذیر نیس. دلیلشم اگر فکر کنین میفهمین. نرم افزارهای که به ثبت صفحه نمایش میپردازند مثله یه دوربین مدار بسته هستن و هر چند دقیقه از صفحه نمایش عکس میگیرن.
از جمله این نرم افزارها میشه به Child Safe، Sentery Cam، Family Cam و اینا اشاره کرد. که خودتون برین دنبالش پیداشون کنین.
این نرم افزار آخریه که گفتم علاوه بر اینکه عکس میگیره، آشپزیم بلده! چیز نه! اشتب شد. منظورم اینه که علاوه بر عکس گرفتن، اسنادی که باز شدن و فایلهایی که مرور شدن رو هم ثبت میکنن.
تازشم، بسته هایی وجود دارن که تمام امکانات بالا رو یهو میدن، از جمله Spector Pro.

تاریخ ارسال: شنبه 1 اردیبهشت 1386 ساعت 23:28 | نویسنده: حامد | چاپ مطلب 3 نظر